Hambaravi

Hambaravi plaani koostamine

Kuidas raviplaan koostatakse
Esimesel pöördumisel toimub arsti konsultatsioon – arst vaatab hindab suu ja hammaste seisukorda, millest anname ülevaate ka patsiendile.Kui hambad vajavad ravi, siis koostame individuaalse hambaraviplaani. Arst teavitab Teid hambaravi erinevatest võimalustest ning esitab ligikaudse maksumuse.Hambaarstil on kohustus pakkuda erinevaid ravivõimalusi ning anda sellest ülevaate patsiendile. Seejärel kooskõlastatult patsiendiga alustame raviprotseduuridega.
Hambaarsti kohustused raviplaani koostamisel
 1. Koostada patsiendile tema tervislikku seisundit arvestades kõige sobilikuma hambaraviplaan
 2. Vajadusel, kui teenuseosutaja ei ole mingil põhjusel suuteline teenust osutama, suunama patseiendi teise teenuseosutaja juurde
 3. Tegema hambaravi plaanis muudatusi uute asjaolude ilmnemisel, samuti juhul, kui teenusesaaja soovib majanduslikel või muudel põhjustel raviplaani muutmist
 4. Teavitama patsienti temale varem koostatud raviplaani muutmise vajadusest või selle muutmisest
 5. Teavitama patsienti tema hammaste seisundist, osutatavatest tervishoiuteenustest, teenuse osutamisega seotud olulistest riskidest, eeldatavatest tagajärgedest, olemasolevatest alternatiividest ning mitteosutamise tagajärgedest. Tervishoiuteenuse osutaja ei või reeglina lubada patsiendi paranemist või operatsiooni edukust

Hambahaigusi ennetavad protseduurid

Mida teenus sisaldab
Hambaarst kontrollib hammaste seisundit ja suuõõne hügieeni. Suuõõne vaatlusel pööratakse tähelepanu igemete, limaskesta seisundile, pehme suulae liikumisele, neeluringile, hammaste struktuurihäiretele ja kaariesele; üksikute hammaste, hambakaarte ja hambumuse anomaaliatele. Patoloogia esinemise korral suunatakse patsient ortodondi juurde.
Regulaarne kontroll on oluline
Mitte kõik hambaaugud ei vaja koheselt plombeerimist. Väikeste hambaaukude arengut püütakse ennetava raviga (fluor, piiratud suhkrutarbimine ning eeskujulik suuhügieen) pidurdada. Väikesi hambaauke on aga raske ise märgata, eriti kui need asuvad kahe hamba vahel. Seepärast on tähtis käia regulaarselt (vähemalt kord aastas) hambaarsti juures kontrollis.
Aukude teket võib ise ära hoida
 • Piira söögikordade arvu 3 (kuni 6) korrani päevas
 • Väldi maiustamist põhisöögikordade vahel
 • Joo janu korral vett, mitte limonaadi, mahla vms.
 • Kasuta söömise järel ksülitooliga närimiskummi
 • Harja hambaid 2 korda päevas, kasutades pehmete harjastega hambaharja ning fluoriga hambapastat
 • Selleks, et puhtaks saaksid ka hammaste vahed, kasuta hambaniiti või hambatikke
Hoolda hambaid ise ja õigesti
Hammaste pesemist alusta iga kord erinevast kohast. Tavaliselt on kulumiskahjustused (igeme taandumine) suuremad just sealt, kust inimene hammaste pesemist alustab. Hambapesu alguses on jõudu ja tahtmist palju ning märkamatult rakendame hambaharjale liigset jõudu. Alustades pesemist erinevast kohast, kulutame hambaid ja traumeerime igemeid vähem. Oluline on teha hambaharjaga maksimaalselt ühe hamba pikkusi tõmbed edasi-tagasi ja hambahari olgu alati pehme või väga pehme. Samas ei tohi hambahari olla suure tupsuga (harja pikkusega), maksimaalselt 3,5 cm. Mida suurem on hambahari, seda jõulisemalt me hambaid peseme.

Hea hambahari on tihedate pehmete harjastega „soft“ ja lühikese peaga. Hambaharja pea võiks olla pikkusega 30-35 mm, mis võimaldab juurdepääsu ka raskesti ligipääsetavatesse kohtadesse nt purihammaste tagumised küljed. Väga oluline on, et kasutakse pehmet ja lühikese peaga hambaharja, vastasel juhul vigastatakse iget. Hammaste kaeladele liigse surve avaldamise vältimiseks hoia hambaharja sõrmede vahel nagu pliiatsit.

GUM Soft-Picks ühekordne hambavahehariSuuõõne korralikuks puhastamiseks ning hamba- ja igemeprobleemide tõhusaks ennetamiseks tuleb bakteriaalne hambakatt ja toidujäätmed eemaldada nii hammastelt kui ka hambavahedest ja igemepiirilt. Nendele piirkondadele on aga keerukas hambaharjaga ligi pääseda, ükskõik kui hoolikalt ja sageli hambaid ka ei harjataks. Seetõttu soovitatakse suuõõne täielikuks puhastamiseks kasutada ka lisavahendeid.

Hambavaheharja tuleks kasutada vähemalt kord päevas, soovitatavalt pärast lõunasööki. Vähemalt esialgu on soovitatav harja kasutada iga päev samal ajal, muutes selle omamoodi rituaaliks. Nii saab sellest kiiresti igapäevane tervislik harjumus.

Hambakivi eemaldamine

Hambakivi võiks eemaldamas käia, sõltuvalt inimesest, kord aastas või enam. Hambakivi teke intensiivistub vanuse lisandudes.

Air-Flow ehk soodaga survepesu käigus eemaldatakse hammastelt kerge hambakivi ja hammastele aja jooksul tekkinud tumedad plekid. Protseduur on valutu, mugav ja ohutu, ei kahjusta hambavaapa.

Hambakivi ärritab ümbritsevaid kudesid ja soodustab igemepõletiku arenemist, seepärast tuleb ta eemaldada. Hambale moodustunud hambakivi ei eemaldu hambaharja abil.

Hambakivi saab eemaldada ainult hambaravikabinetis, sest see nõuab steriilsust, spetsiaalseid instrumente ja professionaalseid oskusi. Harva osutub sügaval asetseva hambakivi eemaldamiseks ja igeme õige kuju taastamiseks vajalikuks kirurgiline operatsioon.

Tugeva hambakivi saab eemaldada Ultraheli scaler’iga. Hammaste puhastamisel lastakse esimese asjana kõik hambad soodapritsiga üle. Soodapesu võtab hammastelt kergema katu ning muudab hambakivi pehmemaks, et seda oleks hiljem kergem eemaldada.

Pärast soodapesu eemaldatakse hammastelt ultraheli sagedusel võnkuva instrumendi ehk ultraheli scaler’iga hambakivi. See toiming on suhteliselt ebamugav, eriti alumiste esihammaste puhastamine. Hambakivi eemaldamineKeerulisematesse kohtadesse ladestunud hambakivi eemaldatakse hiljem veel ka mehhaaniliselt.

Kõige lõpetuseks tuleb hambad korralikult spetsiaalse geeliga üle poleerida, et hambapind uuesti siledaks saada, vältimaks uue hambakatu kinnitumist hamba karedale pinnale. Suuhügienisti sõnul on igemete veritsemine pärast hammaste sügavpuhastust täiesti normaalne ning veritsus jääb paari-kolme päevaga järele.

Pärast hambakivi eemaldamist tuleks vältida samal päeval värviliste toitude ja jookide, nagu punapeet või vein ja kohv, tarbimist. Loomulikult võiks võimalikult kaua vältida ka suitsetamist (vähemalt kaks tundi pärast puhastust). Lisaks võiks samal õhtul võtta kasutusele uue hambaharja, et vana harja küljes olevad bakterid ei satuks kohe suhu tagasi. Ühe soovitusena võiks teha ka suuvee kuuri – 250 ml pudelist piisab täielikult.

Hammaste ülitundlikkus pärast hambakivi eemaldamist on täiesti normaalne nähtus – bakterid on avanud hamba koe sees olevad kanalikesed ja pärast korralikku puhastust tekib külma-kuuma tundlikkus ja valulikkus, mis peaks kaduma paari nädala jooksul.

Kasutatud allikad:
www.tarbija24.ee
www.inimene.ee

Hammaste krigistamine ehk bruksism

Kuidas väljendub
Bruksism on hammaste krigistamine, nagistamine ja teineteise vastu hõõrumine. Paljud lapsed ja täiskasvanud krigistavad oma hambaid une ajal ilma, et nad seda ise teaksid. Lisaks hammaste krigistamisele närivad mõned bruksistid küüsi, pastakaid või põseseinu. Kõige selle tulemusel hakkavad hambad kuluma lühemaks, tekivad praod, hambad hakkavad killustuma, igemepiir taanduma.Kasutatud allikas
Võimalikud tagajärjed
Hammaste kulumine. Bruksismi tõttu kuluvad hambad nii, et need paistavad pealt lamedad. Eriti märgatav on see siis, kui esihambad on ühekõrgused – justkui oleksid maha viilitud.
Hammaste lagunemine. Edasisel kulumisel tekivad esihammaste servadesse ja tagahammaste nurkadesse mikropraod ja lõhed, mida röntgenpilt ei näita. Neid on võimalik avastada vaid intraoraalse ülesvõtte suurendamisel. See on väga oluline, kuna lõpuks selliste pragudega hambad killustuvad ja lagunevad. Pärast killu eraldumist läheb sageli vaja jurekanali ravi, sest killu eraldumiskohast pääsevad bakterid juurekanalile hästi ligi ning nakatavad selle.Hammaste tundlikkus.Tekib hammaste valulikkus ja/või külmaakartlikkus
Igemepiiri taandumine. Enamasti usutakse, et igemepiir taandub ja hambad “muutuvad pikemaks”; seoses vananemisega, liiga kõva hambaharja kasutamisega ning igemehaiguste esinemisega. Tegelikult võib aga põhjus seisneda liiga suures abrasioonis, mida hambaid teineteise vastu hõõrudes aastate jooksul tekitatakse. Suurte pingete tõttu kulub hambakaelalt kaitsev emailikiht maha ning paljastub tumekollane dentiinikiht, mis on kaariesele ja infektsioonidele väga vastuvõtlik ning teeb hambad väga tundlikuks.Hammaste loksumine. Hambad hakkavad loksuma tänu sellele, et neile mõjub pidevalt edasi-tagasi painutav jõud. Sama moodi hakkab nael loksuma, kui seda seinast välja püütakse tõmmata.Peridontaaltaskute teke. Mõnikord ei hakka hambad lihtsalt loksuma, vaid neid ümbritsev luukude hakkab taanduma ning tekivad nn periodontaaltaksud.Luuvallide teke. Mõnel inimesel ei esine mitte luukoe kadu, vaid vastupidi – igemetest mõlemale poole hakkab kasvama lisaluu, et hambaid toetada.Põskede ärritus. Igemete ja põse vahele tekkiv kõva lisakude näitab millises kohas on hammastevaheline surve kõige suurem. Sellel alal tekib põse limaskestade ärritus ning inimene hakkab üha sagedamini endale põske hammustama, mis tekitab põsele armistunud koed.Peavalu.Lihasvalu asemel võib bruksist (eriti pärast ärkamist) tunda peavalu.Alalõualiigese probleemidValusad lihased. Kui lõualihased on pidevas ülepinges muutuvad need valusaks täpselt nagu kõik teised lihased üleliigse pingutuse või treeningu korral.
Mida saab teha

Visiidi käigus kontrollib hambaarst lisaks hammastele automaatselt ka igemete seisukorda, mis võib anda vihjeid algavast bruksismist. Diagnoosi kinnitamiseks vaadeldakse hambaid ja igemeid mitme järjestikuse visiidi jooksul. Väikemate probleemide korral õpib patsient oma keelt, huuli ja lõualihaseid õigesti lõdvestama ja hoidma.

Kui hammaste krigistamine on krooniline, siis enamasti hambaarst teeb (õigemini laseb hambalaboris teha) selle vältimiseks spetsiaalse akrüülist hambakaitse, mida bruksist peab kandma öösiti. Hambakaitse takistab hammastel öösel kokku puutumast ning hoiab lõualuid õiges asendis, mis omakorda aitab lõualihastel lõdvestuda. Sellest hoolimata jätkub hammaste kulumine, sest “veendunud” krigistaja surub oma hambaid päevasel ajal, kui ta hambakaitset ei kanna. Seega on hambakaitse üks vahend tagajärgede leevendamiseks, kuid bruksismi põhjust see siiski ei kõrvalda. Pikaajalisel kandmisel võib selline hambakaitse tekitada isegi ortodontilisi probleeme (esihambad ei ulatu enam kokku).

Ka suhkru liigtarbimine paar tundi enne uinumist võib hammaste krigistamist suurendada, mistõttu ei tohiks suhkrut tarbida 6 tundi enne magama minekut. Selle asemel tuleks võtta kerge proteiinirikas eine.

Üks alternatiivmeetodeid bruksismist vabanemises peitub inimese autosugestioonis, mida viiakse läbi koos psühholoogiga. See aitab inimesel aja jooksul liigpingetest vabaneda ning nii kaob ka vajadus oma hambaid krigistada ning tugevalt kokkusurutuna hoida.

Hambaravi teenused

Hammaste parandamine
Ehk hammaste plombeerimine erinevate täidismaterjalidega ja vanade täidiste uuendamine (hõbeplommide ja sulanud/muutunud plommide vahetus).
Hambakaariese ravi
Väiksemate hambadefektide taastamine erinevate täidismaterjalide abil. Kaasaegsete täidismaterjalidega on võimlik saavutada väga head tulemust.
Juureravi
Juureravi eesmärgiks on põletikus olevate juurekanalite puhastamine, põletikukolde ravimine lõualuus ja seejärel juurekanalite sulgemine võimalikult tihedalt, et eemaldada mikroobide kolle ja vältida põletiku kordumist.Juurekanali ravi võetakse tarvitusele seetõttu, et hammas ei suuda ise paraneda. Ilma ravita muutuks infektsioon üha ulatuslikumaks. Põletiku tekitajad levivad edasi lõualuusse, mille tulemusena tekib lõualuupõletik, mis põhjustab luukoe hävinemist.
Igemehaiguste ravi
Hambakivi ärritab ümbritsevaid kudesid ja soodustab igemepõletiku arenemist, seepärast tuleb ta eemaldada. Hambale moodustunud hambakivi ei eemaldu hambaharja abil. Vaata ka hambahaigusi tekitavad protseduurid/ hambakivi eemaldamine.Igemepõletiku ehk gingiviidi progresseerumine sõltub otseselt suuhügieenist. Gingiviit võib edasi areneda parodontiidiks, mis on juba suhteliselt raskem haigus ning mida on raskem kontrolli alla saada.Igemepõletiku teket on võimalik ennetada korraliku suuhügieeni teostamisega. Seda on võimalik saavutada vaid korraliku informeerituse ja motivatsiooniga. Tuleb teadvustada probleemi tõsidust ja kontrollida hügieeni oskusi. Apteegis on saada spetsiaalseid kattu värvivaid tablette, mida näritakse pärast hammaste pesu. Katused kohad värvuvad punaseks.Õige suuhügieen:

 • Lisaks hammaste harjamisele tuleb kasutada ka abivahendeid (hambavahetikud, -harjad, -niidid, -teibid jne.).
 • Hambakatu ja –kivi eemaldamine hambaravikabinetis
 • Hambakattu alalhoidvate tegurite kõrvaldamine

Suuhügienist

Suuhügienist

Suuhügienist teostab põhjalikku hammaste puhastust ning annab nõu suuhügieeni küsimustes. Suuhügienisti üks tähtsamaid ülesandeid on suuhaiguste ennetamine, mille alla käivad nii hambaaugud kui igemehaigused. Töö käib käsikäes hambaarstidega, kes enamasti suunavadki patsiente hügienisti vastuvõtule. Ennetusega peaks tegelema igas vanuses inimene kuna enamikke suuõõne haigusi on võimalik ise ära hoida.

Suuhügienisti teenuste hulka kuuluvad:

 • Õige suuhügieeni õpetus nii täiskasvanutele kui lastele
 • Laste hammaste puhastamine
 • Breketitega hammaste puhastamine
 • Hambakivi eemaldamine
 • Hammaste valgendamine
 • Pärlipesu
 • Igemepõletiku ravi

Õige suuhügieeni pidev järgimine on väga tähtis ja selle muutmine oma igapäeva elu osaks vajalik!

Esteetiline hambaravi

Hammaste valgendamine Hammaste valgendamine on protseduur, mis muudab Teie hambad heledamaks ja aitab vabaneda pigmendist hammastel.Tähelepanu peab pöörama enne valgendamist hammastele, millel on täidised, kroonid või laminaadid, kuna eelpool mainitud hambad valgendamisele ei reageeri ja jäävad selliseks nagu enne. Harmoneeruva hambarea saavutamiseks tuleks pärast valgendamist vahetada vanad täidised, kroonid, laminaadid.Hambaarsti juures hammaste valgendamiseks tuleb Teil varuda aega umbes tund.Esmalt hindab arst Teie hammaste olukorda:karioossed defektid (augud) tuleb enne valgendamist parandada, sest valgendamise ajal on oht, et valgendusgeel võib sattuda hambaauku ja hiljem põhjustada hamba tundlikkust. Hambakivi ja katt tuleb eemaldada, et hambapinnad oleksid puhtad ja geel saaks mõjuda kõikidele hambapindadele ühtlaselt.Kui hammaste olukord on hinnatud ja sobilik valgendamiseks, siis puhastab suuhügienist/ hambaarst Teie hambad pastaga. Seejärel määrab suuhügienist/ hambaarst Teie hetke hambavärvi, et pärast valgendamist näha tooni muutust.
UUS! Hammaste valgendamine Opalescence hambakapedega
Hammaste valgendamine on lihtne
Arsti vastuvõtul tehtud hammaste kontrolli põhjal võetakse vastu otsus hammaste valgendamise kohta. Seejärel võetakse hambumusest jäljend, mille põhjal valmistatakse individuaalne valgenduskape (hambakaitse sarnane tarvik). Opalescence määritakse sellele õhukesele kapele ja asetatakse hammastele. Valgendades karbamiidperoksiid laguneb ja vabad happeradikaalid tungivad hambaemaili ja dentiini. Need happeradikaalid valgendavad värvunud pinnad. Opalescence´i kõrge veesisalduse tõttu ei mõju see hambastruktuurile.Hambakapedega hammaste valgendus on turvaline
Hammaste valgendamine hambaarsti või suuhügienisti järelvalve all on aastatepikkuse uurimuse põhjal tunnistatud turvaliseks. Opalescence´i aktiivne aineosa on karbamiidperoksiid, mida 1990 aastast alates on kasutatud üle miljoni patsiendi hammaste valgendamiseks kogu maailmas. Opalescence hambavalgendustooted on läbi teinud toksikoloogilised uurimused, kus üksikud koostisosad ja nende omadused on teaduslikult kontrollitud ja dokumenteeritud. Opalescence on klassifitseeritud ravitehniliseks tooteks ja seetõttu müüakse seda vaid hambaravi spetsialistide kaudu.Tulemus on efektiivne
Tulemus räägib iseenda eest. Opalescence´i abil saad valgemad hambad ja see on osutunud efektiivseks tetratsükliini, fluoroosi ja hambatraumade poolt põhjustatud värvimuutuste puhul. Opalescence valgendab ka kohvi, tubaka ja muude tugevalt värvivate toodete poolt põhjustatud värvimuudatused.Valgendus kiirelt ja püsivalt
Esimesi tulemusi on võimalik näha juba ühe öö möödudes. Soovitud tulemuseni jõudmine võtab siiski aega 3-8 ööd. Hambaarst või suuhügienist võib anda sulle individuaalse hinnangu sõltuvalt hambumuses esinevatest värvimuudatustest. Lõplik tulemus on eri patsientide puhul erinev. Opalescence´i valgendust on võimalik teha päevase või öise kuurina.Kas valgendusel on kõrvaltoimeid?
Mõnedel patsientidel võib valgendusest põhjustatuna esineda külma- või kuumatundlikkust. See läheb mööda ja seda saab kergesti ravida näiteks Ultra EZkaaliumnitraatgeeliga või mõne muu tootega, mis hambaarstil selle jaoks parajasti olemas on. Tundlikkus kaob üldiselt 48 tunni möödumisel valgenduse lõpetamise järel.Kvaliteet
Kaua tulemus säilib? Tulemuse säilimine sõtlub suuresti sinust enesest. Hea suuhügieeni korral ja harjates hommikuti-õhtuti hambaid Opalescence hambapastaga (eriti, kui oled kasutanud värvivaid toiduaineid), võib tulemus säilida mitu aastat. Kui suitsetad või jood kohvi, teed, punaveini või muid värvivaid toiduaineid, siis võib valgenduse uuendamine olla vajalik 1-2 öö jooksul iga teine aasta.
Laminaadid
Kui vajalik on hammaste värvi muutmine, kuid valgendamine ei ole andnud soovitud tulemust või kui hammaste asendit/kuju on vaja vähesel määral korrigeerida

Laminaadid on imeõhukeseed keraamilised plaadikesed ( 0,3- 0,5 mm), mis liimitakse hamba peale. Laminaate valmistatakse keraamikast. Sõltuvalt hamba asendist ja probleemist on teinekord vaja hammast veidi lihvida.

Protseeduur:

 • Hammastest võetakse esimene jäljend et teha spetsiaalne proovi hambumus
 • Hambad lihvitakse vastavalt vajadusele
 • 5-10 päeva hiljem liimitakse laminaat hambale spetsiaalse liimiga

Peamised riskid Lumineeride ja Laminaatide puhul on:

 • võivad lahti kleepuda, siis hoidke need alles ja hambaarst liimib need tagasi
 • Võivad mõraneda
 • Võivad murduda
 • Servadesse võib hakata hiljem arenema hambakaaries
Esihammaste vahe (laienemine)
Ravimeetodi valik kahe esihamba vahel oleva vahe sulgemiseks sõltub probleemi põhjusest ja raskusest. Normaalsete hammaste suuruste korral on see võimalik sulgeda breketitega. Enamasti läheb vaja breketeid nii ülemistele kui alumistele hammastele ja keskmine ravi kestab umbes 1,5 aastat vt. breketravi. Raskematel juhtudel kombineeritakse breketravi ja hammaste laiendamine täidiste või laminaatidega vt. laminaadid.

Proteesimine

Millal kasutatakse
Proteesimisega taastatakse üksikute hammaste ja hammasteridade defektid. Kasutatakse erinevaid konstruktsioone ja materjale, mille hulgast sobivama ja efektiivsema valib hambaarst koos patsiendiga.Proteesimise alla kuuluvad nii eemaldatavad (plaat- ja büügelproteesid) kui ka suust mitte-eemaldatavad konstruktsioonid (kroonid ja sillad). Hambaarsti poolt võetud jäljendi alusel valmistatakse hambakroonid või eemaldatav protees hambalaboris.
UUS! Täiskeraamilised kroonid CEREC tehnoloogial - kiirelt ja esteetiliselt!
Täiskeraamilised kroonid on kõige esteetilisemad kroonid. Kroonid valmistatakse täiskeraamikast ja valmistamisel ei kasutata metallsulameid, mis tagab tõetruult näivad ja praktiliselt eristamatud kroonidega kaetud hambad.Proteesimise alla kuuluvad nii eemaldatavad (plaat- ja büügelproteesid) kui ka suust mitte-eemaldatavad konstruktsioonid (kroonid ja sillad). Hambaarsti poolt võetud jäljendi alusel valmistatakse hambakroonid või eemaldatav protees hambalaboris.Täiskeraamika peamisteks eelisteks on:

 • Vastupidavus
 • Loomulik väljanägemine
 • Ei kuluta vastashambaid
 • Ei esine metalliallergiat

Kasutame innovaatilist CEREC tehnoloogiat. Tutvu apratuuriga lähemalt siit.

Suust ärakäivaid proteese on kahesuguseid
Suust eemaldatavad proteesid on osalised või tervet suupoolt katvad, neid saab teha kas üleni plastmassist või metallkarkassiga. Viimaseid nimetatakse büügelproteesideks.

See on mugavam variant kui plastmassist suulaega plaatprotees, sest ülemisel osal jookseb üle suulae ainult kaks õhukest metallriba, mis jätab keelele rohkem ruumi ja ka maitset tunneb paremini. Büügelproteesi võib ööseks suhu jätta. Selline protees sobib siis, kui on vaja asendada üksikuid hambaid.

Kui aga suhu on jäänud ainult paar hammast, pole büügelproteesi kuhugi kinnitada ja tuleb valmistada plaatprotees. Suust eemaldatavad proteesid tuleks lasta iga 3–5 aasta tagant üle vaadata, sest suu olukord muutub kogu aeg.

Suuhügienisti teenus
 • kõigi vanuste profülaktiline konsultatsioon (suuõõnehaiguste ennetamisega tegelemine, nõustamine, hügieenivõtete õpetamine, diagnostika, hambaarstile suunamine)
 • tõendi/ülevaate väljastamine hammaste seisukorra kohta (arstile pöördumise eesmärgil)
 • hammaste puhastamine (biokile; breketitega hammaste puhastamine)
 • hambakivi eemaldus (supragingivaalne kivi, subgingivaalne kivi)
 • hambaülesvõtete teostamine (intraoraalne)
 • hammaste fluoroteraapia
 • silandi paigaldamine (nt hambakaariese leviku takistamiseks)
 • hamba lihvimine hambumuse korrigeerimiseks
 • igemetasku küretaaz
 • arsti poolt määratud medikamendi aplikatsioon, niitide eemaldamine jms
 • hammaste valgendamine
 • hambakaunistuse asetamine

Suukirurgia

Näo-, lõualuukirurg
Koostöös AS ODE Suukirurgia ja Implatatsioonikliinikuga pakume Teile järgmisis teenuseid:
hammaste tavaline ja operatsiooniga eemaldamine, tarkusehamba eemaldamise operatsioon, tsüsti ja hamba juuretipu eemaldamise operatsioonid, hamba vabastamine ortodontilise ravi käigus, huule- ja keelekida operatsioonid, healoomuliste kasvajate eemaldamine koos histoloogilise uuringuga, ettevalmistused proteeside valmistamiseks, implantaatide paigaldamine, luu ja pehmete kudede plastilised operatsioonid, põskkoopa põhja tõstmine implantatsiooni eel jne.Info ja registreerimine
AS Ode, Tartu, registratuur telefon 742 0320

Panoraamröntgenpildid

Minimaalne kiirgus
Teeme digitaalsete panoraamröntgenpiltide ülesvõtteid kohapeal. Ülesvõtted edastatakse ülevabariiklikusse serverisse ning on kättesaadavad hambaravikabinettides, kus kasutatakse programmi “Hammas”.Digiröntgen kiirgab oluliselt vähem röntgenkiirgust – patsienti läbiv kiirgusdoos digipildi saamiseks on kuni 3 korda väiksem kui tavaröntgeni kasutamisel. Arstil on võimalus ülesvõtet digitaalselt töödelda ning selle abil hambajuure ja lõualuu seisundit analüüsida.

Corrigo teenused

Corrigo teenused samast majast
Lai valik teisi sotsiaal ja tervishoiuteenuseid. Rohkem infot www.corrigo.ee

© 2012 Kõik õigused kaitstud - OÜ Corrigo, hambaravi Jõhvi Stomadent